29 EKİM KOLEJİ
Telefon Numaramız

Rehberlik (PDR)

REHBERLİK BİRİMİMİZ

Özel 29 EKİM Okullarında rehberlik servisi öğrencilerimizin akademik, fiziksel ve ruhsal gelişimini yakından takip ederek onların yarınlara sağlıklı bireyler olarak hazırlanmasında her türlü desteği sağlar.

Her öğrencinin ayrı bir dünya olduğu düşüncesiyle onlara bireysel psikolojik danışmanlık yaparak  farkındalıklarının  ortaya çıkarılmasında katkı sağlar.

Grup psikolojik danışmanlık yaparak onların gerekli desteği almasını sağlar.

Bilgilendirme çalışması, arkadaş ilişkileri, uyum sorunları, aile sorunları ve benzeri konularda bireysel ve gruplara rehberlik hizmetleri sunmak başta gelen görevlerimizdendir.

Mesleki rehberlik etkinliklerini gerçekleştirerek onların severek yapacakları meslekleri tanımalarına ve bilinçli meslek seçimine katkı veririz. Test anket, envanter uygular bunları değerlendiriri ve raporlarız.

Öğrenme problemlerini tespit ederek onların giderilmesi yönünde yaptığımız çalışmalarla verimli ders çalışmalarını sağlarız.

Öğrencilerin problemlerini araştırı, tespit eder ve bu problemlere yönelik çalışmalar planlarız “kendini yalnız hissetme, özgüven eksikliği, insanlar ile anlaşamama, derslerinde başarısızlık vb.”

Hangi derslerden daha başarılı olduğunu tespit ederek ders seçiminde öğrenciye ve velilere rehberlik ederiz.

Okulumuza yeni gelen öğrencilerin uyum sorunu yaşamaması için gerekli önlemleri alırız.

Aileye ve öğrenciye sunduğumuz çeşitli seminerlerle onları destekleriz” Ergenlik, aile iletişimi, okula uyum, anne baba tutumu vb.”

Disiplin problemi çıkaran öğrencilerle görüşerek nedenlerinin anlaşılmasını sağlar ve çözümler üretmeye çalışırız.

Okulumuzda öğrencilerinizin profesyonel ve özverili ellerde olduğunu unutmayınız.