29 EKİM KOLEJİ
Telefon Numaramız

YABANCI DİL EĞİTİMİ

YABANCI DİL EĞİTİMİNDE ÇOK İDDİALIYIZ

29 Ekim Kolejinde yabancı dil, bir ders değil yaşam biçimi olarak ortaya çıkar. Öğrencilerimiz Ana sınıfından itibaren alanında uzman öğretmenlerce yoğunlaştırılmış İngilizce eğitimine başlar. Yabancı dil öğretmenleri öğrencilerle Türkçe konuşmaz, öğretmenler öğrencilere her konuda yardım ederken İngilizce konuşarak onların konuşma yetisini geliştirmeyi hedefler.

Öğrencilerin kendi aralarında da yabancı dili etkin kullanmalarına yardımcı olurlar. Sınıf içi etkinliklerle bu gelişim takip edilir. Anaokulunda ve İlkokulda öğrenci velileri sınıf ortamında bu etkinlikleri izlemeye davet edilir.

29 Ekim Koleji, anaokulundan başlayarak verdiği İngilizce eğitimiyle öğrencilerini 21. yüzyılın rekabetçi ortamına en iyi şekilde hazırlamayı hedeflemektedir.

Bu çerçevede İngilizce önemsenmekte ders programlarımızda bir üst sınıfa geçtikçe ders saat sayısı artmaktadır.

CAMLA(Cambridge Michigan Language Assesments) Dünya Çapında Önde Gelen İngilizce Yeterlilik Sınavları

CAMLA Veli Mektubu

Ekonomik ve sosyal küreselleşmenin yaşandığı günümüzde, “Lingua Franca” (ortak dil) olarak kabul edilen İngilizce, eğitim alanında da bu özelliğini sürdürmekte, birçok ülkedeki üniversitelerde öğretim dili olarak kullanılmaktadır.

1941 yılından bu yana İngilizce düzey belirleme ve gelişim sınavları hazırlamakta olan Michigan Üniversitesi; Amerika’da ilk 10, dünyada ilk 20 üniversite arasında yerini alarak bu alandaki yetkinliğini ve başarısını kanıtlamıştır. Diğer taraftan 1913’te başladığı ölçme ve değerlendirme çalışmalarını başarıyla sürdüren Cambridge Üniversitesi, küçük yaş gruplarına yönelik hazırladıkları başarılı sınavlarla bu alanda bir yeniliğe imza atarak, yetişkinler için hazırlanan sınavlarla birlikte tüm dünyada geçerliliklerini kanıtlamıştır.

Devamını okumak için lütfen tıklayınız…